GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 7964256
*
nr 796 4256
VASE
ceramics, signerad MS, "Marokko", height: 50,
keramik, signerad MS, "Marokko", höjd: 50
Estimate:
1000
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday December 10 2012
at 17:27:13
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/12 14:32:00
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
9057 VASES
one pair, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sweden. Gustav..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:15
*
VASE
nr 796 4256
VASE
ceramics, signerad MS, "Marokko", height: 50,
keramik, signerad MS, "Marokko", höjd: 50
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday December 10 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/12 14:32:00 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik
-
9057 VASES
one pair, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sweden. Gustav..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:15